Позакласна робота

Керівник   редакційної   групи   

Васильченко Лілія Іванівна

            Наш теперішній час  неможливо уявити без сучасних засобів масової інформації.  В школі вирує насичене конкурсами,  змаганнями, відкритими заходами  життя. Хочеться встигати учням все: і навчатися, і працювати, і активно відпочивати. Ми всі радіємо успіхам, пишаємось випускниками школи, педагогічним колективом і поділитися цими приємними моментами можемо,  втілюючи їх у  сторінки шкільних видань: інформаційний часопис «Дзвінок» та інформаційно-розважальний бюлетень «Форум».
       

       З грудня 2001 року сторінки шкільного часопису стали інформаційним довідником з питань навчально-виховної діяльності і життя школи, місцем висвітлення проблем закладу і шляхів їх вирішення.
      В 2005 році, за ініціативою учнівського комітету було створено другу шкільну газету – інформаційно-розважальний бюлетень «Форум», першими редакторами якої були Попова Тетяна та Вернер Яна. Редакційна група  спробувала себе у ролі журналістів, коректорів, редакторів, дизайнерів, дописувачів, фотокореспондентів.
       Газета відображає бурхливе, різноманітне, неповторне, шкільне життя. Шкільна газета, як фотоальбом, у якому залишаються самі яскраві моменти  життя. Якщо учень переміг у якому-небудь конкурсі, то про це  довідаються не тільки його друзі, але й вся школа. родичам. Так само газета допомагає не тільки знайти нові таланти, але й позбутися від комплексів. Наприклад, ти соромишся комусь зізнатися в любові, то скажи про це за допомогою газети. І тоді в школі буде на одну пару більше. Ви з'їздили із класом у якусь цікаву поїздку? Напишіть про це в газеті, нехай про це довідаюся всі (і заздрять).  Ти розумний і навколо тебе однодумці? Поєднуйтеся в шкільний клуб «Що? Де? Коли?» і про вас обов'язково напишуть у газеті. Шкільна газета допомагає учням реалізуватися в активному шкільному житті й зайняти свою позицію. А так само вибрати майбутню професію, свої пріоритети, погляди на життя. 
      Учні нашої школи були неодноразовими учасниками фестивалю шкільної преси на базі дитячого оздоровчого комплексу Маяк”, де завоювали почесні призи, входили до редакційної групи газети Павутина”. 
         З листопада 2006 року редакційна група бере участь  у Запорізькій обласній виставці газетних видань молоді „Молодіжний акцент”, також є неодноразовими переможцями обласного конкурсу “Нащадки переможців”
       В бюлетені в окрему колонку висвітлюються слова вітання та побажання від редакції, головні події, новини шкільного життя, найцікавіше в номері.  На сторінках газети учні мають змогу висловлювати свої роздуми, побажання, поздоровлення вчителям, друзям. Не даремно ж девіз нашої газети:                                             
 Хочеш бути почутим – пиши нам!
Інформаційний часопис Дзвінок

Оформлення кабінету світової літератури


Деякі книги незаслужено забувають , але немає жодної,

 яку незаслужено б пам’ятали.

У.Х. Оден


Участь у конкурсі "Книгоманія"Конкурс дитячого читання «Книгоманія-2014»
           25 березня 2014 року  відбувся 2-й (районний) етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2014», який пройшов у приміщенні центральної районної бібліотеки. У ньому взяли участь 22 учні 6 – 8 класів загальноосвітніх шкіл району. Програма конкурсу включала декілька етапів: «Реклама книги», «Вікторина», «Читацький щоденник». Під час першого завдання учням потрібно було дуже стисло представити свою улюблену книгу, викласти її зміст або основну ідею і  пояснити, чому вона їм подобається.Родзинкою цього завдання стала інсценізація, перевтілення в своїх літературних героїв, декламування власних віршів, виконання пісень.   З неабияким креативом підійшли до цього конкурсу учасники з нашої школи. Лукашенко Владислав був в образі Гаррі Поттера  і, розповідаючи про свого героя наголосив, що вибір між добром і злом треба робити самотужки – без чарівних паличок, без плаща-невидимки, без філософського каменя – а просто людськими зусиллями і мати просто мудрість чарівника.Булавін Дмитро своїм виступом вшанував пам'ять полеглих воїнів Великої Вітчизняної війни,  інсценізуючи уривок з твору Б.Васильєва «А зорі тут тихі». Здивувала членів журі і дівчинка в різних панчохах – Рогозіна Оксенія. Вона  така жвава, весела, дружелюбна  як і її улюблена героїня Пеппі. Про гру в радість розповідала Шкаран Олександра, яка дізналася про неї з книги  Елеонор Портер «Поллліанна».  Правила гри її  літературної героїні допомагають жити і почуватися щасливим. «Гра в радість» – це коли в будь-якій ситуації треба знайти щось таке, з чого можна порадіти, мати позитивне відношення до життя, вміння насолоджуватися тим, що у тебе. Зачарувала своїм виступом Асоль з твору О.Гріна «Пурпурові вітрила». Цей твір представляла Трегуб Анастасія. Вона закликала всіх присутніх не зраджувати своїм мріям та творити чудеса своїми руками.
                             

 Конкурсанти мали змогу виявити надзвичайні знання та ерудицію під час літературної вікторини. Також, всі учасники представили журі  читацькі щоденники, в яких записували свої враження про прочитані книги перед конкурсом. Всі вони були цікаві і неповторні, деякі з нихпроілюстровані власними малюнками.
 Оцінити найкращого читача району зібралося компетентне журі, якому дуже непросто було визначитися з переможцями, адже кожен виступ був достойний нагороди. Потрібно було вибрати лише по одному переможцю з учнів 6, 7, 8 класів. За підсумками проведеного конкурсу  перемогу за звання «Найкращий читач Оріхівського району - 2014» серед учнів 7 класу виборола наша Асоль – Трегуб Анастасія.


             3 квітня 2014 року  в обласній дитячій бібліотеці «Юний читач»,  відбулося свято – третій етап читацького марафону «Книжковий всесвіт дитинства». В ньому взяли участь переможці другого  етапу марафону, який проходив в район них дитячих бібліотеках нашої області. 21 учасник змагався за призові місця в області. Перед учасниками конкурсу  виступали різні літературні герої та силами учнів запорізьких шкіл був організований невеличкий концерт.
     Першим етапом конкурсу була анкета. Другим етапом конкурсу була літературна вікторина. Після вікторини діти побували в музеї зброї, де були представлені експонати всіх часів. Ця колекція приватна. Екскурсовод вів надзвичайно цікаву розповідь про всі експонати.  Третім етапом був відбірковий тур, де діти давали поширені відповіді на запитання.

    Трегуб  Анастасія посіла ІІІ місце в обласному читацькому марафоні «Книжковий всесвіт дитинства» і нагороджена Дипломом і цінним подарунком.


Навчальна практика. Бібліотечний урок

                             Книга – одне з найбільших чудес, створених   людиною.  Вона  відкриває нам світ, допомагає  уявити минуле, заглянути в майбутнє. Бібліотека – це той храм, куди ти можеш прийти, вибрати книгу і відчути як в тобі народжується духовність. В одному з таких храмів, а саме  в Оріхівській районній бібліотеці для дітей,  побували  учні 6 класу з вчителями світової літератури Білостоцькою Л.Я. та Васильченко Л.І. під час проходження навчальної практики.


     У світлих та затишних приміщеннях бібліотеки нас чекали ініціативні та привітні працівники. Провідний бібліотекар дитячої бібліотеки Лариса Василівна Черепаха  провела екскурсію  та цікаву вікторину. Учні із задоволенням взяли участь у конкурсах: "Відгадай загадки", "Казкове ерудит-лото", "Прислів"я". Не тільки свої знання з літератури могли показати юні читачі, а й акторську майстерність під час інсценізації казки «Ріпка» на новий лад.   В читальному залі нас зустріли теплою привітною посмішкою Хілько Юлія Миколаївна, Прокопенко Тетяна Михайлівна та Омел’яненко Людмила Степанівна. Вони звернули нашу увагу на книжкову виставку. Показали саму велику і саму маленьку книги, з малюнками і без малюнків, енциклопедії, книги сучасних дитячих письменників і наголосили, що в книзі головний зміст, а не зовнішній вигляд. Але берегти їх потрібно обов’язково.  Учнів здивував читальний зал наявністю комп’ютерів, підключених до мережі Інтернет. Бібліотекарі розповіли про роль цієї техніки в бібліотеці і як легко знайти потрібну книгу чи бібліотеку в мережі Інтернет. Учні закріпили практичні навички  у роботі з бібліотечними каталогами. Надзвичайно цікавим і пізнавальним було спілкування з працівниками бібліотеки, з якою любов’ю вони розповідали про свою професію, що призводить до думки „Бібліотекар – це не професія, а стан душі”. У давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі» - і це дійсно так.

Немає коментарів:

Дописати коментар