Кращий читач-2015

На землі є багато див, створених природою і зроблених руками людини. І серед них – книга, в якій зібрано весь неосяжний світ. Усе, що створене людським розумом, усе, до чого прагне наша душа, відображене в книзі. Тільки візьми її, прочитай, довідайся про щось нове і поділись своїми враженнями з друзями, однокласниками, батьками. А як ще зацікавити сучасну молодь читати? Саме з метою заохочення дітей до систематичного читання, вироблення навичок самостійної роботи з книгою, ефективності процесу читання і переосмислення прочитаного проводиться  Всеукраїнський конкурс «Найкращий читач України – 2015».
     Цей конкурс проходить в три етапи: шкільний, районний та обласний. Усі бажаючі взяти участь у ньому повинні систематично вести читацькі  щоденники, багато читати та вміти поділитися враженнями про свою улюблену книжку або улюбленого літературного героя, використовуючи творчий підхід.
     Так, 16 квітня в районній дитячій бібліотеці за звання «Найкращий читач» змагалися 14 учасників з восьми шкіл Оріхівського району. Учасниками 2-го районного етапу  конкурсу з нашої школи стали Надрічна Олена, учениця 6 класу, Остряниця Катерина, Рогозіна Оксенія – учениці  7 класу, Трегуб Анастасія, учениця 8 класу. Учні продемонстрували читацьку активність, загальний рівень ерудиції, артистизм та творчий підхід до презентації улюбленої книги. Кожен учасник емоційно ділився враженнями про улюблену книгу та літературного героя, демонстрували власні творчі доробки - показували  малюнки, плакати, свої вироби, співали пісні. Надрічна Олена розповіла про нелегке життя в суворих умовах Півночі героя повісті Джека Лондона  «Біле Ікло». про віковічну боротьбу добра та зла, про гарних господарів і жорстоких, про те, що найбільша сила в світі - любов, яка зігріває все живе на землі. Наголосила, що птахи, звірі, люди – діти однієї матері природи.   Остряниця Катерина зачарувала своєю розповіддю про самовіддане кохання, жертовність, душевну щедрість молодого подружжя Юнг з новели О.Генрі «Дари Волхвів». На питання про віковічну проблему батьків і дітей, про подолання відстані між близькими, рідними людьми та шляхами їх вирішення   дала відповідь Рогозіна Оксенія, познайомивши присутніх з оповіданням Джеймса Олдріджа „Останній дюйм». Про свою улюблену героїню Мері Поппінс з повісті Треверс, яка  прилетіла в місто зі східним вітром і  з’явилася в родині Бенксів, розповіла Трегуб Анастасія. Вона пишається нянею, бо Мері не читає дітям нудних нотацій, а спокійно і терпляче готує до того, що у житті немає легкого вирішення проблем. Мері Поппінс  завжди тримається як справжня леді, дотримує свого слова. Та разом із тим, вона досить сувора, вимоглива, небалакуча. Поппінс ніколи нічого не пояснює не тому, що не поважає дітей. Просто вона прагне виховати їх самостійними, намагається не просто навчати гарних манер, а навчити думати, аналізувати, робити висновки і приймати власні рішення.
 Настя зробила висновок, що це класно, коли є така няня, але набагато краще, коли цю увагу приділяють наші батьки.
     Під час змагання учасники по черзі, визначеній жеребкуванням, відповідали на запитання, демонструючи свою ерудицію, вміння аналізувати та інтерпретувати прочитане. Виходячи виступати, учасники подавали свої читацькі щоденники для оцінювання. Після цього всі конкурсанти взяли участь у вікторині, де потрібно було дати відповіді на 10 запитань з літератури.
     Наші дівчата-читачі вразили журі конкурсу не тільки яскравими презентаціями творів, але й загальною ерудованістю та цікавими літературними смаками. За ведення читацького щоденника Надрічна Олена, Трегуб Анастасія, Рогозіна Оксенія були нагороджені подарунками, а за участь у конкурсі відзначені Дипломами. За підсумками журі Остряниця Катерина стала переможцем конкурсу «Найкращий читач України – 2015» серед учасників свого віку та отримала грамоту і подарунки. Тепер Катю чекає обласний етап конкурсу «Кращий читач України – 2015». Своїми досягненнями учасники завдячують вчителю світової літератури Васильченко Лілії Іванівні та бібліотекарю Оберемок Ользі Микхайлівні.
         Тож нехай книги входять у кожен дім. Шануйте й бережіть їх. І тоді весь розум, мудрість і людська доброта перейдуть до вас через книги.

Немає коментарів:

Дописати коментар